Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostrzeżenie przed burzami na Warmii i Mazurach. Lokalnie może spaść 40 litrów wody na metr kwadratowy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed intensywnymi deszczami i burzami w ośmiu województwach. Lokalnie może tam spaść do 40 mm deszczu. Wiatr podczas burz może osiągnąć w porywach do 70 km/h.

Według najnowszych informacji podanych przez IMGW, ostrzeżenia dotyczą województwa: lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, śląskiego, podlaskiego i mazowieckiego, a także Warmii i Mazur.

Przed intensywnymi opadami deszczu i burzami ostrzega także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. RCB przypomina, że podczas burz nie powinno się wychodzić z domu bez konieczności. Należy również unikać otwartych przestrzeni, nie stawać przed jedynym w okolicy drzewem czy masztem oraz unikać dotykania metalowych przedmiotów. Osoby prowadzące samochód powinny zjechać na parking z dala od drzew. W górach należy jak najszybciej zejść ze szczytu. Osoby pływające powinny natychmiast wyjść z wody i oddalić się od brzegu.

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia i Mazury, pogoda, burza, deszcz
Załamanie pogody nad Polską. Operatorzy komórkowi wysyłają SMS-y z ostrzeżeniem

IMGW wydał ostrzeżenia dla 10 województw. Najbardziej zagrożona będzie Polska centralna i wschodnia. Operatorzy telefonów komórkowych wysłali dziś także ostrzeżenie o załamaniu pogody. IMGW wydał ostrzeżenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV