Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostrzeżenie przed rosnącym poziomem wód i silnym wiatrem

Stan alarmowy poziomu wód w większości regionów Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla kliku województw, także dla warmińsko-mazurskiego.

Najwyższe ostrzeżenie, trzeciego stopnia, wydano dla pięciu województw w południowo-zachodniej części kraju. Oznacza ono, że poziom wody może tam przekroczyć stany alarmowe, a lokalnie mogą wystąpić podtopienia. Trzeci stopień ogłoszono dla województw: wielkopolskiego, lubuskiego, dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego. Drugi stopień obowiązuje w województwach: warmińsko-mazurskim, łódzkim, podkarpackim, lubelskim, pomorskim i warmińsko-mazurskim. Natomiast pierwszy stopień ogłoszono dla zachodniopomorskiego. Hydrolog IMGW Izabela Adrian dodaje, że bezpiecznie mogą się czuć mieszkańcy pięciu pozostałych województw centralnej Polski.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał również ostrzeżenia dotyczące silnego i porywistego wiatru. Jak mówi synoptyk Maria Waliniowska ma to związek z nadejściem w nocy głębokiego niżu, który będzie przemieszczał się wzdłuż wybrzeża i aktywnego frontu chłodnego. Największe porywy wiatru synoptycy przewidują w centrum i na południu kraju, gdzie może osiągać prędkość 90 kilometrów na godzinę. Wyjątkiem jest województwo lubuskie, dla którego wydano drugi stopień ostrzeżenia. Wiatr w tym regionie może wiać z prędkością 100 kilometrów na godzinę.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach dodatkowo może padać deszcz, deszcz ze śniegiem i sam śnieg.

 

(iar/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, rzeka, wiatr, ostrzeżenie
Wykluczenie komunikacyjne na jednej ze wsi koło Pieniężna

Kilka rodzin odcięto od reszty miejscowości. W audycji Śliska Sprawa o problemie kilku rodzin mieszkających we wsi Pluty koło Pieniężna. Wieś przecina rzeka Wałsza. Po jej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV