Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poseł Krasulski odpowiedział na zarzuty tabloidu

Fot. Krzysztof Kaszubski

Warmińsko-mazurski poseł PiS Leonard Krasulski wydał dziś oświadczenie ws. publikacji, która wczoraj ukazała się dzienniku „Fakt”.  Chodzi o artykuł, w którym sugerowano, że poseł był żołnierzem 1. Warszawskiego Pułku Czołgów w Elblągu w czasie wydarzeń Grudnia ’70 i mógł uczestniczyć w pacyfikacji stoczniowców.

Poseł, w krótkim oświadczeniu napisał:

 

Niniejszym oświadczam, iż wymieniona wyżej publikacja zawiera nierzetelne i nieuczciwe treści, a tezy w nich zawarte, naruszają moje dobre imię, łącząc mnie z tragicznymi wydarzeniami grudnia 70 roku. Przez nierzetelność dziennikarską zostałem postawiony w jednym rzędzie ze skazanymi prawomocnymi wyrokami karnymi członkami jednostek wojskowych, które uczestniczyły w pacyfikacji robotników. Oświadczam, że podejmę wszelkie możliwe kroki prawne przeciwko nierzetelnym wydawcom i dziennikarzom rozpowszechniającym te stawiające mnie w złym świetle treści.

Poseł na zakończenie oświadczył, że nie będzie się dalej wypowiadał ze względu na to, że kieruje sprawę do sądu. Dziennikarzom udostępniono także dokumenty MON, z których wynika, że faktycznie poseł Leonard Krasulski był żołnierzem w latach 1969-76 i w czasie służby wojskowej odbył podoficerski kurs sanitarny oraz szkolenie medyczne.

(kaszub/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojsko, Elbląg, Leonard Krasulski, masakra grudniowa
Po tragicznym sylwestrze w Ełku

W Ełku doszło do zamieszek po śmierci 21-letniego Daniela. Mężczyzna zginął w noc sylwestrową od ciosów nożem, zadanych mu przed barem Prince Kebab. Starcia trwały wiele...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV