Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukał olsztyńskiego przedsiębiorcę fałszując potwierdzenie przelewu

Zabezpieczone przez policję europalety. Fot. KWP

Policjanci  zatrzymali 32-letniego mieszkańca Konina, który oszukał przedsiębiorcę z Olsztyna na 17 tys. złotych. Dodatkowo wyszło na jaw, że oszust ma 4,5 roku do odsiadki za podobne przekręty.

Do policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy miejskiej policji w Olsztynie zgłosił się przedsiębiorca, prowadzący skup palet. Poinformował funkcjonariuszy, że prawdopodobnie padł ofiarą oszusta, który zamówił u niego 700 europalet. Sprawca przestępstwa na dowód potwierdzenia wiarygodności transakcji posłużył się podrobionym potwierdzeniem przelewu.  Właściciel firmy zorientował się, że padł ofiarą oszusta, gdyż po kilku dniach, na jego koncie nie pojawiła się umówiona kwota – 17000 zł.

Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania. Na podstawie zebranych informacji trafili do miejsca, w którym skradzione palety zostały sprzedane. Jak się okazało, towar trafił do punktu skupu palet w miejscowości Jasin (woj. wielkopolskie). Policjanci z tamtejszej jednostki razem z poszkodowanym przeszukali skup palet, na którym poszkodowany rozpoznał swoją własność.

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna mieszka w Koninie – tam został zauważony i zatrzymany podczas spaceru. Sprawcą okazał się 32-latek, który w chwili zatrzymania nie krył zaskoczenia. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że od września ubiegłego roku jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Grudziądzu, gdzie również za oszustwa odbywał karę 12 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przedstawili 32-latkowi trzy zarzuty dotyczące oszustw różnych firm, których straty sięgają blisko 50 tys. zł. Oszukane zostały również firmy transportowe, które wykonywały usługę przewiezienia europalet. Mężczyzna został przewieziony do zakładu karnego.

Źródło: KWP Olsztyn

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszust, przedsiębiorca, potwierdzenie przelewu
Aresztowano dwie osoby podejrzane o oszustwa „na policjanta”

Wspólne działania policjantów z Olsztyna, Elbląga i Szczytna doprowadziły do zatrzymania 2 mężczyzn podejrzanych o oszustwa metodą „na policjanta”. 65-latka  oraz 57-latek ujęto na terenie Elbląga....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV