Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszukali firmę na 74 tys. zł

Dwaj mieszkańcy Brodnicy oszukali jedną z firm telekomunikacyjnych na blisko 74 tys. zł. Obaj mieszkańcy Brodnicy za swe czyny wkrótce będą tłumaczyć się przed sądem.

Mężczyźni zawierali umowy na nieistniejące osoby za pośrednictwem telesprzedaży. Dzięki temu trafiał do nich sprzęt elektroniczny, za który nikt nie płacił. Wykorzystywane do tego były dane personalne nieistniejącej osoby, która nie mogła wywiązać się z zawartego zobowiązania.

Policjanci wykryli, że do takich samych przestępstw dochodziło również na terenie innych województw. Tam sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów podczas finalizowania transakcji. Dzięki temu z łatwością udało się ustalić sprawców kolejnych oszustw. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Brodnicy. 31-latek i jego starszy kolega usłyszeli 39 zarzutów.

Mężczyźni przyznali się do stawianych im zarzutów. Kodeks karny za takie oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

(skra/ls)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, policja, kodeks karny
Pisemne uzasadnienie wyroku ws. byłego prezydenta Olsztyna

Sąd okręgowy w Elblągu sporządził pisemne uzasadnienie wyroku uchylającego karę więzienia wobec byłego prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego. Samorządowiec będzie odpowiadać ponownie przed sądem rejonowym w Ostródzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV