Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści podszywają się pod PGNiG. Spółka ostrzega przed fałszywymi sms-ami

Przykładowy wygląd fałszywej wiadomości e-mail.

Spółka gazowa PGNiG ponownie ostrzega swoich klientów przed fałszywymi sms-ami, które wysyłają oszuści, żeby wyłudzić pieniądze.

Fałszywe wiadomości wysyłane są z wielu różnych numerów telefonów. Oszuści podszywając się pod PGNiG piszą, że trzeba uregulować jakąś należność albo zaległość, bo w przeciwnym razie gaz zostanie odłączony.

PGNiG Obrót Detaliczny informuje, że wstrzymał wysyłkę swoich sms-ów o windykacji. To oznacza, że korespondencja, która obecnie trafia na telefony komórkowe klientów i dotyczy windykacji, pochodzi od oszustów. Spółka ostrzega, żeby w żadnym wypadku nie udzielać na takie sms-y odpowiedzi, a najlepiej usunąć je ze skrzynki odbiorczej.

Klienci PGNiG w ostatnim czasie otrzymywali również fałszywe wiadomości e-mail. Fałszywą korespondencję można rozpoznać przede wszystkim po adresie e-mail, z którego przychodzi wiadomość o temacie „Informacja o zaległości”. Skrzynka „no-reply@epgnig.pl” nie jest kanałem komunikacji używanym przez GK PGNiG. Wszystkie oficjalne adresy mailowe spółki są oparte na domenie pgnig.pl.

Autor: W. Chromy
Redakcja: A. Chmielewska

Więcej w oszust, PGNiG, e-mail, wiadomość
W jednej chwili straciła oszczędności życia. Mieszkanka Olsztyna uwierzyła oszustowi

53-latka straciła 120 tysięcy złotych, oszczędności życia. Kobieta została oszukana mężczyznę podającego się za policjanta. Oszust zadzwonił do mieszkanki Olsztyna, przebywającej obecnie u swojej mamy w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV