Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści próbują wykorzystać stan zagrożenia epidemicznego. PKO Bank Polski ostrzega przed fałszywymi SMS-ami

Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach – informuje PKO Bank Polski i ostrzega, aby nie klikać w przesłane linki.

Jak czytamy na Twitterze banku, oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach. Bank podał przykład takiego fałszywego SMS-a: „Informujemy, że zgodnie ze specustawą dotyczącą koronawirusa Państwa środki na rachunku zostaną przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN”.

O północy w Polsce wprowadzono stan zagrożenia epidemicznego. Ograniczono działalność galerii handlowych, otwarte są jedynie sklepy spożywcze, a także pralnie, apteki i drogerie. Działają również banki, punkty usługowe, bankomaty.

Nie zabraknie środków, nie zabraknie gotówki. Jestem po rozmowach z odpowiednimi władzami, w tym przypadku banku centralnego i Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwa Finansów

– podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, oszust, oszuści
Myślał, że rozmawia z bratową i przesłał dwa kody blik. Z konta mężczyzny zniknęły 2 tysiące

Dwa tysiące złotych stracił mieszkaniec Elbląga, który padł ofiarą oszustwa "na blika". Poprzez jeden z popularnych komunikatorów społecznościowych pokrzywdzony dostał wiadomość od oszusta, który podszył się...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV