Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści są coraz bardziej bezczelni

Oszuści działający metodą na tzw. wnuczka nie dają za wygraną i oszukują kolejne osoby. Pomimo ciągłych apeli, wiele starszych osób wpada w pułapkę.

Policja informuje o kolejnym przypadku na Warmii i Mazurach. Tym razem nie chodzi o wyłudzenie pieniędzy przez telefon. W Elblągu, na pasażu handlowym przy ulicy Gwiezdnej, do 71-letniej kobiety podeszła nieznajoma i przywitała się słowami „…cześć ciociu”.

Starsza pani, nie znała jej, więc zapytała czy jest krewną ze strony męża. Oszustka oczywiście potwierdziła. Powiedziała też, że jedzie z pielgrzymką do Częstochowy modlić się za umierającą matkę, a w Elblągu jest przejazdem. Żeby móc kontynuować podróż potrzebuje jednak pieniędzy.

Wtedy 71-latka zaprowadziła nieznajomą do domu i dała wszystkie oszczędności, czyli 1400 złotych. Kiedy mieszkanka Elbląga zorientowała się, że została oszukana, powiadomiła policję. (grab/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w oszuści
Fałszywi wnuczkowie okradli kilkadziesiąt osób

10 osób, które mogą mieć związek z oszustwami na tak zwanego wnuczka zatrzymali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Zarzuty usłyszało pięć osób: cztery z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV