Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści ukradli mieszkańcowi Lubawy 70 tysięcy złotych metodą „na CBA”

Fot. Fotolia.com

Mieszkaniec Lubawy stracił 70 tysięcy złotych po tym, gdy oszustom podszywającym się pod funkcjonariuszy CBA podał swój numer konta i hasło do niego – poinformowała policja.

Oficer prasowa policji w Iławie Lidia Śliwińska poinformowała, że ofiara oszustów ma 54 lata.

Oszuści zadzwonili do mężczyzny i powiedzieli, że na jego konto bankowe przygotowywany jest atak hakerski. Powiedzieli, że w związku z tym trzeba przelać jego pieniądze na inne konto i oni, podający się za funkcjonariuszy CBA, to zrobią. Dlatego podał im swój numer konta i hasło

– powiedziała Śliwińska.

Policjantka dodała, że oszustwo było misternie przygotowane, ponieważ w trakcie rozmowy oszuści poprosili, by ich rozmówca połączył się z numerem 997 i tam potwierdzili, podczas rzekomego połączenia z policją, że atak hakerski rzeczywiście zagraża mieszkańcowi Lubawy.

Oszustwo, którego ofiarą podał mieszkaniec Lubawy było pierwszym tego typu w ostatnim czasie w tym powiecie. Oszuści próbowali wczesniej wyłudzić pieniądze od mieszkańca okolic Braniewa – ten wykazał się czujnością i nie dał się okraść. W ubiegłym tygodniu ofiarami oszustów padli także trzej mieszkańcy Olsztyna.

Policja prosi o czujność i wielką ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami. Funkcjonariusze przypominają, że prawdziwi pracownicy służb nigdy nie proszą mieszkańców o udział w prowokacji ani o pieniądze czy wrażliwe dane.

 

Autor: J. Kiewisz-Wojciechowska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, CBA, oszuści
Nieznany mężczyzna sieje postrach na olsztyńskich Jarotach. Policja szuka świadków

Na olsztyńskich Jarotach dochodzi do niebezpiecznych sytuacji - informują zaniepokojeni mieszkańcy miasta. Pierwsze wzmianki w Internecie na ten temat pojawiły się już w minionym tygodniu. Nieznany...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV