Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści wyłudzili prawie 6 milionów złotych na inwestycje budowlane na Mazurach

 

Zatrzymanie w sprawie wyłudzenia prawie 6 mln zł. Fot. policja.waw.pl

Dwóch warszawskich właścicieli kantorów zatrzymała stołeczna policja.

Mężczyźni są podejrzani o wyłudzenie blisko 6 milionów złotych na inwestycje budowlane na Mazurach. Osoby, które pożyczyły im pieniądze nie mogły ich odzyskać, a obiecane inwestycje nigdy nie zostały zrealizowane – mówi Edyta Adamus ze stołecznej policji:

Andrzej K. i Andrzej Z. na przestrzeni kilku lat pożyczyli od znajomych przedsiębiorców znaczne sumy pieniędzy. Chcieli dzięki temu rozwijać swoje firmy i w przyszłości osiągać znaczące zyski. Mężczyźni planowali inwestycje w nieruchomości na Mazurach. Ostatecznie żadne inwestycje nie powstały a pieniądze zniknęły i nigdy nie zostały oddane.

Prokuratura postawiła 63-latkowi dziesięć zarzutów, a jego 60-letni wspólnik pięć zarzutów, między innymi przywłaszczenia pieniędzy i oszustwa znacznej wartości. Warszawski sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych.

Policja podkreśla, że sprawa ma charakter rozwojowy.

 

Autor: B. Gajlewska za IAR
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, policja, Mazury, inwestycje, nieruchomości
Wyłudzili miliony złotych z podatku VAT. Grupa przestępcza działała między innymi w Olsztynie

 Mogli wyłudzić nawet 150 milionów złotych. Zarzuty usłyszały trzy osoby. Przestępcy mieli działać na Warmii i Mazurach 2 lata temu. Według śledczych, zakładali spółki, między którymi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV