Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści znów atakują. Tym razem oferują pomoc przy wnioskach o 500+

Nowa metoda oszustów. Podając się za pracowników ZUS-u oferują pomoc przy wypełnieniu wniosków o 500+ dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji.

 Oszuści podszywający się pod pracowników ZUS-u odwiedzają domy, w których mieszkają osoby niepełnosprawne. W zamian za pomoc w wypełnieniu wniosku o świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji pobierają wynagrodzenie oraz dane osobowe.

Przestrzegamy: pracownicy ZUS nie odwiedzają swoich klientów w domach. Wyjątkiem jest kontrola wykorzystywania zwolnienia lekarskiego, jednak w tym przypadku kontrolerzy powinni posiadać specjalną legitymację. Nigdy nie pobierają żadnych pieniędzy. Bezpłatną pomoc przy wypełnianiu wniosków o świadczenie specjalne, oferują nasi pracownicy we wszystkich placówkach Zakładu – informuje Anna Ilukiewicz – regionalny rzecznik prasowy ZUS.

O każdej próbie oszustwa należy niezwłocznie powiadomić policję. Jeżeli mamy wątpliwość co do tożsamości osoby podającej się za pracownika ZUS, można zadzwonić do Zakładu i poprosić o weryfikację.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w niepełnosprawni, ZUS, oszuści
Koalicja Obywatelska zapowiada premię dla pracujących. Janusz Cichoń: to lepsze niż podnoszenie płacy minimalnej

Politycy Koalicji Obywatelskiej zapowiadają wprowadzenie premii dla pracujących w przypadku wygranej w wyborach parlamentarnych. W Olsztynie mówił o tym poseł Platformy Obywatelskiej Janusz Cichoń. Koalicja Obywatelska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV