Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszuści znów skrzywdzili seniorów. Tylko wczoraj dwie mieszkanki Olsztyna straciły 130 tysięcy złotych

Kolejne seniorki padły ofiarami oszustów. Fot. fotolia

Dorobek całego życia straciły dwie panie, które przekazały pieniądze oszustom. Pierwsza z nich, 70-letnia olsztynianka, została zwiedziona przez mężczyznę, który podszył się pod najbliższego członka jej rodziny.

W drugim przypadku oszust podał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji i nakłonił starszą kobietę do wypłacenia pieniędzy z rachunku bankowego, a następnie przelania ich na wskazane konto.

Policjanci apelują o ostrożność podczas rozmów telefonicznych. Jeśli połączenie telefoniczne wydaje się podejrzane, natychmiast należy się rozłączyć, zadzwonić do kogoś z rodziny i zgłosić sprawę policji.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie. Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.

Autor: A.Skrago
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kobieta, pieniądze, oszust, senior, wyłudzenie, uwaga, pilne
Nieuczciwi biznesmeni z Olsztyna wyłudzali towary i odszkodowania. Straty sięgają 3 milionów złotych

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z Prokuraturą Rejonową Olsztyn-Południe zatrzymali cztery osoby, w tym dwóch olsztyńskich przedsiębiorców. Pod przykrywką legalnie działających firm dokonywali...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV