Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszust podszył się pod syna. 72-latka straciła 14 tysięcy złotych

Mieszkanka Kętrzyna straciła 14 tysięcy złotych

72-letnia mieszkanka gminy Kętrzyn straciła 14 tysięcy złotych. To kolejny przypadek oszustwa, którego ofiarą padła starsza kobieta. 

Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za syna. Powiedział, że spowodował wypadek, w którym są ranni i potrzebuje pieniędzy żeby uniknąć problemów. Mówił też, że na miejscu są policjanci i prokurator, a wtedy telefon przejął inny mężczyzna, podający się za policjanta. Powiedział, że jej syn spowodował wypadek i musi zapłacić kilkadziesiąt tysięcy złotych, a uniknie kłopotów.

Pokrzywdzona poinformowała, że ma tylko 14 tysięcy złotych i tyle może przekazać. Mężczyzna zgodził się i wyznaczył jej miejsce spotkania. Tam kobieta oddała oszustowi swoje oszczędności.

Policjanci apelują, zwłaszcza do seniorów, żeby nie dawali pieniędzy nieznanym osobom. Przypominają też, że nigdy nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

Autor: K.Kantor
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kętrzyn, oszustwo
W Kętrzynie Orszak Trzech Króli przejdzie przez centrum miasta. Wiemy, które ulice zostaną zamknięte

W Kętrzynie w sobotę (6 stycznia) zaplanowano zmianę organizacji ruchu w związku z organizacją Orszaku Trzech Króli. Od południa do godz. 15 zamknięta dla ruchu zostanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV