Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Oszustwo na kryptowalutę. Mieszkaniec Elbląga liczył na spory zysk w efekcie stracił znaczną sumę pieniędzy

Fot. fotolia

Policja przestrzega przed łatwowiernym udostępnianiem swoich telefonów, tabletów czy komputerów obcym osobom.

Oszuści wyłudzający pieniądze imają się coraz to nowych sposób, by w łatwy sposób wzbogacić się kosztem innych. Jedną z takich spraw bada elbląska policja.

Do jednego z mieszkańców Elbląga miał zgłosić się mężczyzna, który zaoferował mu możliwość sporego zysku – informuje komisarz Krzysztof Nowacki, oficer prasowy policji w Elblągu.

Oszust za pomocą aplikacji uzyskał dostęp do tableta, którym posługiwał się oszukany. Z rachunku bankowego ofiary została przelana spora kwota pieniędzy na nieznane konto.

Policja apeluje o dużą ostrożność, by chęć zysku nie zagłuszyła zdrowego rozsądku i nie zakończyła się szybką stratą. Policja prowadzi śledztwo zmierzające do ustalenia oszusta.

Coraz częściej oszuści wyłudzający pieniądze atakują już nie tylko starsze osoby wykorzystując sposoby na policjanta czy wnuczka. Ich ofiarami są też ludzie młodzi, korzystający z internetowych komunikatorów i aplikacji. Mogli się o tym przekonać ci, którzy skorzystali z przelewów na Blika na apel rzekomego znajomego, który potrzebował szybkiego wsparcia.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, policja, oszust, tablet, aplikacja
Fałszywe SMS-y dotyczące odpłatności za przesyłki. Poczta Polska ostrzega przed cyberoszustami

Cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską. Na losowe numery telefonów wysyłają wiadomości SMS z fałszywymi informacjami. Odbiorcy otrzymują wiadomość o rzekomej zmianie cennika, która nastąpiła 4...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV