Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe najwcześniej za 2 tygodnie

Jak powiedział dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk, otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe będzie najwcześniej za 2 tygodnie.

Od dziś otwarte mogą być m.in. centra handlowe, hotele i obiekty oferujące miejsca noclegowe, a także niektóre instytucje kultury.

Na pytanie, jak długo będzie utrzymany stan przejściowy związany z odmrażaniem gospodarki Michał Dworczyk odpowiedział:

Premier, prezentując zasady drugiego etapu odmrażania życia gospodarczego, powiedział, że kolejny będzie możliwy najwcześniej po 2 tygodniach, czyli po tym okresie, kiedy będziemy mogli przeprowadzić rzetelną ewaluację efektów teraz wprowadzanych rozluźnień.

Szef kancelarii premiera, podkreślił, że trzeba sprawdzić, jaki wpływ na liczbę zachorowań i ich dynamikę będą miały obecne decyzje o luzowaniu obostrzeń.

Na pytanie, kiedy nastąpi otwarcie salonów fryzjerskich i zakładów kosmetycznych odparł, że zarówno otwarcie salonów fryzjerskich, jak i usług kosmetycznych, przewidziane jest na kolejny etap odmrażania gospodarki .

Otwarcie salonów fryzjerskich i usług kosmetycznych możliwe jest najwcześniej za dwa tygodnie.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za PAP

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w fryzjerka, kosmetyczka, fryzje
Przekazują szpitalom swoje zapasy. Salony kosmetyczne i fryzjerskie łączą siły w walce z koronawirusem

- Chcemy zadbać o tych, którzy stoją na pierwszej linii frontu. Bez nich ta walka nie ma sensu - mówią organizatorki zbiórki środków dezynfekcji i ochronnych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV