Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
IMIENINY: Maury, Milany, Tomasza
EUR: -- CHF: 3.6807
USD: 3.5651 GBP: 4.8369
Logowanie
 

Otwarcie Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie

Relacja Macieja Świniarskiego:
Otwarcie

Kosztował 36 milionów złotych, z czego Uniwersytet Warmińsko – Mazurski pokrył zaledwie 3% tej kwoty.  W Olsztynie uroczyście otwarto nową część Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. Podczas uroczystości byłemu szefowi MON Bogdanowi Klichowi wręczono medal Benemerenti Universitati Nostrae. 

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym mieści się wydział medycyny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Nowy budynek szpitala, który mieści się w dawnym szpitalu wojskowym przy ulicy Warszawskiej, łączy tradycję z nowoczesnością – podkreślił w Radiu Olsztyn rektor UWM prof. Ryszard Górecki.

Nowy budynek Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie ma 5 kondygnacji. Jest tam izba przyjęć, kliniki: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, otolaryngologii, chorób wewnętrznych, oddział kliniczny chirurgii szczękowo-twarzowej i oddział kliniczny intensywnej terapii, a także blok operacyjny, centralna sterylizatornia, katedra radiologii i sala wykładowa na 100 miejsc. Nowy budynek będzie służył nie tylko pacjentom, ale także studentom kierunku lekarskiego, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego i dietetyki.

O tym, że w Olsztynie warto studiować, przekonała się m.in. Kinga Jaskółowska z Warszawy – studentka 1ego roku na Wydziale Nauk Medycznych, która już niedługo będzie miała zajęcia w nowym budynku.

Pierwsi pacjenci zostaną przeniesieni do nowej siedziby na początku listopada. Choć wszyscy chorzy podkreślają, że opieka jest wzorowa, to zajmowanym przez nich starym salom – daleko do doskonałości – uważa Dorota Samsal z Olsztyna, która w szpitalu leży od dwóch dni.

W Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Olsztynie pracuje obecnie 300 osób w tym stu lekarzy. Dziennie na zajęcia przychodzi tam natomiast około 300 studentów

Rozbudowa uniwersyteckiego szpitala klinicznego kosztowała prawie 40 milionów złotych. 70 procent pieniędzy pochodziło ze środków Unii Europejskiej, reszta w większości z Ministerstwa Zdrowia. Udział Uniwersytetu w tych kosztach był poniżej 3 procent. (wch/bsc)

 

ZOBACZ TAKŻE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w szpital, Slider, Maksymowicz
Kobiety walczą o parytety

Przedsiębiorczość kobiet, równouprawnienie - to jedne z głównych tematów Kongresu Kobiet Warmii, Mazur i Powiśla, który odbył się w Olsztynie. Kongres Kobiet w Olsztynie zgromadził kobiety...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV