Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Our Voice: najpiękniejsza rzecz w życiu, to kochać i być kochanym

fot. G.Kasjaniuk / Chór Our Voice w studio Radia Olsztyn

SzakuneC – Muzyczna Scena Warmii i Mazur.  Grzegorz Kasjaniuk zaprasza do studia gości  – mieszkańców regionu, którzy opowiadają o swojej twórczości i życiu. Prezentowana jest muzyka  od rocka po poezję śpiewaną. Emitowane są również koncerty zrealizowane w PRO Studio Radia Olsztyn.

W audycji goście: Our Voice młodzieżowy chór z Działdowa, działający pod batutą i opieką pani Danuty Czeczot. Muzyka to dla nich coś więcej niż rozrywka. Śpiewanie jest pasją, dzięki której uczą się współpracy i harmonii. Twierdzą, że

najlepszą, największą i najpiękniejszą rzeczą, której można nauczyć się w życiu, to kochać i być kochanym.

Są aktywni i lubią wyzwania – zaśpiewali w naszym studio.

Wśród chórzystów znajdują się uczniowie gimnazjum i liceum oraz studenci. W  repertuarze dominuje szeroko pojęta muzyka rozrywkowa, zazwyczaj wykonywana a capella, zdarzają się jednak również chóralne klasyki.  Ciągle przygotowują repertuar na coraz poważniejsze konkursy, przeglądy, a także własne koncerty. Dwukrotnie brali udział w Międzynarodowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Będzinie, z konkursów w Chełmnie wracali ze złotymi i srebrnymi pasmami, raz nawet z nagrodą Grand Prix. W 2016 roku zajęli drugie miejsce w swojej kategorii na ogólnopolskim konkursie. Wystawili autorski spektakl w działdowskim domu kultury i zrealizowali międzynarodowy projekt „Music Unites – Muzyka Jednoczy„, sfinansowany przez program „Młodzież w działaniu”. Projekt ten utwierdził ich w przekonaniu, że muzyka jest pięknym i uniwersalnym językiem łączącym ludzi na całym świecie.

fot. G.Kasjaniuk / Chór Our Voice w studiu Radia Olsztyn

Przełomowym osiągnięciem dla nich było nagranie płyty pt. „Ślady na papierze„. W 2017 roku wydali kolejną płytę pt. „Kolędnicy„.  Wciąż idą naprzód i wyznaczają sobie kolejne ambitne cele.

Posłuchaj audycji:

Autor i redakcja: G.Kasjaniuk

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Działdowo, Our Voice
Polskie Działdowo – odkrywamy Warmię i Mazury

Działdowo - dziś po prostu miasto w południowej części województwa warmińsko-mazurskiego, ale przed II Wojną Światową, to polska miejscowość na skraju Prus Wschodnich. Po traktacie wersalskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV