Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ozdoby choinkowe

Na zdjęciu od lewej: Marta Borkowska – Panufnik, Jaś Dołkowski, Jędrek Rynkiewicz
fot. Monika Szczygło

Bombki, łańcuchy, gwiazdki, kokardy… te wszystkie piękne przedmioty zdobią każdego roku choinki całego świata. Zdarza się tak, że w codziennym zabieganiu nie mamy czasu, aby móc przygotować je samodzielnie bądź z naszymi najbliższymi. Przez to zapominamy ile przyjemności potrafi sprawić taka wspólna, twórcza praca. W minioną niedzielę naszym gościem była Pani Marta Borkowska-Panufnik – plastyczka z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Zaprezentowała nam kilka metod robienia świątecznego łańcucha oraz pokazała w jaki sposób można przyozdobić styropianowe bombki metodą decoupage (przypinamy szpilkami lub klejem do bombek kolorowe skrawki materiału lub papieru). Wspólna praca sprawiła nam dużo radości i satysfakcji, a przygotowane łańcuchy tuż po audycji zawisły na radiowej choince.

W minioną niedzielę omówiliśmy także książkę zatytułowaną „Dwa serca” autorstwa Laury Summers Wydawnictwa Akapit Press. Jest to historia opowiadająca o losach Becky – dziewczynki, która czeka na przeszczep serca. Autorka opisuje jej wątpliwości i rozterki związane z tą trudną sytuacją. W jaki sposób potoczą się losy Becky, tego dowiecie się czytając tę powieść. Polecamy Waszej uwadze tę niecodzienną lekturę.

Kolejny odcinek cyklu dotyczącego zasad Savoir Vivre poświęciliśmy odpowiedniemu zachowywaniu się przy stole. Już za chwilę Święta Bożego Narodzenia. Czy wiecie, po której stronie talerza powinien leżeć widelec, a po której nóż i czy na stole można kłaść łokcie? Te i inne zawiłości wyjaśniła nam Izabela Jabłonowska z Akademii Stylu i Dobrych Manier. Aby dowiedzieć się więcej możecie wysłuchać ostatniego odcinka. Znajduje się tuż pod tekstem.

Miniona „Dziecinada” była naprawdę wyjątkowa. Jędrek upiekł na tę okoliczność świąteczne pierniki z wróżbami, a Jaś przyniósł do studia gitarę, abyśmy mogli wspólnie zaśpiewać i zagrać kolędy.

Korzystając z okazji życzymy Wam zdrowych i wesołych Świąt i czekamy na Was już 30 grudnia po godzinie 9.00 na antenie Radia Olsztyn.

Dowiedz się po której stronie talerza powinien leżeć widelec, a po której nóż i czy na stole można kłaść łokcie?

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
„Bóg zapłacz” ponownie na antenie

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia (godz. 20.05) zapraszamy do wysłuchania słuchowiska pt. Bóg zapłacz. Słuchowisko powstało na podstawie powieści Włodzimierza Kowalewskiego. Adaptacja i reżyseria -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV