Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

P. Lisiecki: nasz wynik w eurowyborach to dobry prognostyk przed jesienią. A. Poterała: jesteśmy trzecią siłą w kraju, to dla nas wielka radość

Gośćmi Krzysztofa Kaszubskiego w Porannych pytaniach byli Piotr Lisiecki z Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy oraz Andrzej Poterała z Wiosny Roberta Biedronia. W audycji odnieśli się do ostatnich wyborów do Parlamentu Europejskiego.

Piotr Lisiecki powiedział, że wynik jego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest rozczarowujący, ale dający nadzieję w wyborach jesiennych do sejmu i senatu:

Z jednej strony jesteśmy rozczarowani, jednak trzeba pamiętać, że osiągnęliśmy czwarty wynik w kraju. To dobry prognostyk na jesień, nie załamujemy się i gramy dalej.

Andrzej Poterała przyznał, że także czuje niedosyt po niedzielnych wyborach. Zaznaczył jednak, że Wiosna dopiero zaczyna swoją przygodę z polityką:

Wydawało się, że będzie dużo lepiej, jednak jest to dla nas wielka radość. Zdobyliśmy trzy mandaty, więc mamy naszych reprezentantów w Parlamencie Europejskim. Jesteśmy trzecią siłą polityczną w kraju. Przypomnijmy, że Wiosna wystartowała dopiero w lutym tego roku, więc jesteśmy startupem, który dopiero zaczyna.

Działacz Wiosny zwrócił także uwagę, że 23 tysięcy głosów zdobytych przez Monikę Falej to sukces:

To wielki sukces, tym bardziej, że nasz okręg obejmuje dwa województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie. Monika Falej jest silną liderką w naszym regionie. Nie ukrywajmy, nie była rozpoznawalna na Podlasiu, jednak cieszy nas ten wynik, to dobry start na jesień.

Piotr Lisiecki przekonywał jednak, że wynik Moniki Falej nie jest imponujący:

Nasz lider uzyskał 25 tysięcy głosów i nie uważamy tego za sukces. Te wyniki są dosyć względne, ale walczymy dalej.

Konfederacja KORWIN Braun Liroy Narodowcy otrzymała w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego 4,55% głosów i znalazła się poniżej progu wyborczego, Wiosna Roberta Biedronia zdobyła 6,06 % i otrzymała trzy mandaty.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Piotrem Lisieckim i Andrzejem Poterałą

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wiosna, Piotr Lisiecki, video, andrzej poterała, wybory do Parlamentu Europejskiego
Zderzenie autobusu z cysterną na obwodnicy Mrągowa, 25 osób poszkodowanych. Na szczęście… to tylko ćwiczenia

Jak poradzić sobie podczas wypadku w ruchu lądowym, kiedy w grę wchodzi skażenie chemiczne? Z takim zadaniem musieli zmierzyć się ratownicy medyczni, którzy dostali zgłoszenie o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV