Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pacjenci i lekarze są bezpieczni – zapewnia szpital wojewódzki. Znane są wyniki badań 15 pracowników

Fot. A. Chmielewska

Badania wymazów pobranych od pracowników, którzy mieli kontakt z zarażoną lekarką dały wynik ujemny – taką informację przekazał szpital wojewódzki w Olsztynie.

Próbki pobrano od 15 osób, które po kontakcie z lekarką pracującą na Oddziale Intensywnej Terapii przebywały na kwarantannie.Do tej pory tylko u dwóch pracowników potwierdzono obecność wirusa SARS-coV-2. Te zakażenia nastąpiły jednak poza szpitalem. Dyrekcja zapewnia, że szpital wojewódzki jest bezpieczny zarówno dla pracowników, jak i pacjentów.

Zakażona lekarz z oddziału intensywnej terapii uczestniczyła w szkoleniu BHP zwołanym przez dyrekcję szpitala. Zauważyła, że straciła powonienie, a to jeden z objawów zakażenia. Test to potwierdził.

Wówczas do prokuratury olsztyńskiej wpłynęło anonimowe zawiadomienie o narażenie pracowników przez dyrekcję szpitala poprzez zwołanie szkolenia BHP w trakcie epidemii.

 

Autor: A. Socha
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szpital, Olsztyn, uwaga
Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w regionie. W Polsce choruje 4201 osób, cztery kolejne zmarły

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek rano, że liczba osób zarażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 4201 po tym, jak potwierdzono 99 kolejnych przypadków zakażenia. Wśród nich są...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV