Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Prezydent Andrzej Duda otrzymał nowy pałac. To prezent od olsztyńskiej firmy

Prezydent Andrzej Duda gościł w Pałacu Prezydenckim przedstawicieli firmy Zortrax S.A, fot. Grzegorz Jakubowski/KPRP

Prezydent  gościł w pałacu  przedstawicieli firmy Zortrax S.A – laureatów Nagrody Gospodarczej Prezydenta RP.  Olsztyńska firma podarowała Andrzejowi Dudzie wyjątkową makietę Pałacu Prezydenckiego stworzoną w technologii druku 3D.

Podczas spotkania przedstawiciele Zortrax przekazali także symboliczne prezenty dla Prezydenta i Pierwszej Damy –  zaprojektowane, wymodelowane i wydrukowane w technologii druku 3D przez specjalistów Zortrax. Prezes Tomasiak zaprosił również prezydenta do Olsztyna, gdzie mieści się  siedziba firmy, zapewniając, że  region zmienia się w centrum nowoczesnych technologii.

W maju 2016 roku Rafał Tomasiak został uhonorowany biało-czerwoną flagą, którą otrzymują przedstawiciele instytucji, organizacji i stowarzyszeń zasłużonych dla pozytywnej promocji Polski. W listopadzie tego samego roku, podczas pierwszego Kongresu 590 w Rzeszowie, spółka otrzymała Nagrodę Gospodarczą Prezydenta RP, w kategorii Start-UP.PL.

Firma powstała w 2013 roku. Aktualnie jest jednym z wiodących podmiotów w branży desktopowych drukarek 3D. Zortrax działa na rynkach na całym świecie, sprzedając swoje produkty m.in. w największych krajach europejskich oraz w USA i Kanadzie, a także na rynkach azjatyckich i w Ameryce Południowej.


Źródło: prezydent.pl
Redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zortrax
Bartłomiej Cymer: olsztyński Zortrax wszedł w niszę na światowym rynku i stworzył drukarki 3D dla biznesu

Drukarki 3D - to temat kolejnej rozmowy o biznesie na Warmii i Mazurach. Gościem Leszka Cimocha jest Bartłomiej Cymer, dyrektor firmy Zortrax produkującej drukarki 3D dla...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV