Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pamiątki i przedmioty historyczne w cyfrowej formie. Mieszkańcy regionu tworzą wirtualną kolekcję

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.

Regionalna Pracownia Dygitalizacji, działająca w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu zachęca mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego do dzielenia się swoimi kolekcjami.

Powstał nowy cykl pod nazwą STARocie – wirtualna kolekcja mieszkańców regionu. Będzie można ją podziwiać za darmo i bez wychodzenia z domu. Jest wiele osób, które zbierają pamiątki rodzinne czy przedmioty historyczne i mogą się nimi podzielić z nami. Szukamy takich perełek, rzeczy ciekawych i unikatowych – zachęca Hanna Laska-Kleinszmidt, kierownik Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Jako pierwszy swoje pamiątki związane z I i II wojną światową oraz okresem powojennym przekazał do cyfryzacji Mirosław Melerski, mieszkaniec okolic Elbląga.

Do końca czerwca co wtorek na stronie cyfrowewm.pl będzie premiera przedmiotu, który udokumentowany jest w 3D, a w piątki będą tak pokazywane dokumenty wydane w I poł. XX wieku. Ciekawostką jest to, że wszystkie przedmioty, których cyfrowe wizerunki prezentowane będą zgodnie z zapowiedzią do końca czerwca, znajdują się już w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.

Fot. cyfrowewm.pl

 

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Saudyjczycy, cyfryzacja, digitalizacja, przedmioty historyczne
Ultranowoczesny skaner w Bibliotece Elbląskiej. Placówka stawia na cyfryzację zabytkowych zbiorów

Biblioteka Elbląska realizuje kolejne etapy cyfryzacji zabytkowych zbiorów, odzyskanych 20 lat temu z tzw. depozytu toruńskiego. Pomoże w tym nowy skaner, na który pieniądze przekazał minister...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV