Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pamięć „fotograficzna” policjantów pomogła w schwytaniu złodziei

Najbardziej poszukiwani przestępcy na Warmii i Mazurach, fot. KWP

Funkcjonariusze Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji zapoznali się z wizerunkami sprawców na odprawie służbowej. Po kilku godzinach patrolowania ulic miasta, zauważyli dwóch młodych mężczyzn odpowiadających wyglądem i ubiorem do okazanych wizerunków. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę.

Do kradzieży doszło w miniony czwartek w godzinach wieczornych. Dwaj młodzi mężczyźni według zeznań świadków weszli do sklepu odzieżowego, wzięli z wieszaków 15 par spodni i 6 koszul, po czym wyszli z obiektu nie płacąc za towar. Całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu. Wizerunek sprawców został przekazany policjantom.

30 i 34 latek przyznali się do kradzieży. Podczas przesłuchania wyjaśnili że skradzione ubrania natychmiast sprzedali przypadkowym osobom. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży. Grożą im kary 5 lat więzienia.
(adyb/as)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Wzrasta zagrożenie powodziowe na Żuławach Elbląskich

Znów podniósł się stan rzek i jeziora Druzno. Na razie woda nie doszła do stanów ostrzegawczych, ale pomiary wskazują powolny wzrost spowodowany cofką. Co prawda północne...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV