Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pamiętają o bohaterach. Terytorialsi posprzątali groby żołnierzy Armii Krajowej

Fot. szer. Anna Szczepańska

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej odwiedzili i sprzątnęli ponad 40 grobów żołnierzy Armii Krajowej pochowanych na dwóch elbląskich cmentarzach. Na każdym zostawili biało- czerwoną szarfę i płonący znicz.

Każdy z żołnierzy WOT zrobił to z potrzeby serca. Nie na rozkaz, a dobrowolnie. My jako Wojska Obrony Terytorialnej dziedziczymy tradycję AK, to nasz obowiązek by pamiętać

– tłumaczy szeregowy Wojciech Andrearczyk z 43. batalionu lekkiej piechoty WOT w Braniewie. Takie akcje odbywają się kilka razy w roku, nie tylko z okazji Wszystkich Świętych. Co ważne, żołnierze WOT pamiętają też o żyjących bohaterach. Są oni nie tylko uczestnikami ceremonii wojskowych, ale mogą też liczyć na wsparcie młodszych.

Dodajmy, w dniu Wszystkich Świętych i w Zaduszki będzie można spotkać umundurowanych żołnierzy 43. batalionu lekkiej piechoty w Braniewie na wielu cmentarzach w regionie. Ponownie odwiedzą oni groby m.in. bohaterów Powstania Warszawskiego i Armii Krajowej.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio/B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sprzątanie, groby, Wszystkich Świętych, wojska obrony terytorialnej, terytorialsi
O tych co…

Mija czas, mijają lata, nadchodzi kolejny listopad, a ja jak zwykle przeglądam swoje notatki, szukam imion i nazwisk tych, którzy odeszli i już nie zagrają żadnej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV