Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pamiętajmy o odśnieżaniu

Po intensywnym opadach śniegu straż miejska przypomina o obowiązku odśnieżania chodników przy swojej posesji. W przeciwnym razie można dostać mandat nawet do 500 złotych.

Nieodśnieżony chodnik często nie wynika z lenistwa czy niedbalstwa właścicieli posesji. Starsi mieszkańcy Olsztyna podkreślają, że nie mają siły lub zdrowia, aby odgarniać śnieg na bieżąco. Dodatkowo chodniki często są krzywe, a drogowcy odśnieżając drogi zasypują je z powrotem.

00:00 / 00:00

Zastępca komendanta Straży Miejskiej w Olsztynie Jarosław Lipiński podkreśla, że strażnicy nie w każdym przypadku wypisują mandat. Zwracają także uwagę na wiek czy stan zdrowia właściciela posesji. Jeśli ktoś nie może odśnieżyć chodnika z różnych przyczyn – na przykład zdrowotnych czy wiekowych – to taka informacja jest przekazywana do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który pomaga starszym mieszkańcom również w tej kwestii.

Można także skorzystać z pomocy prywatnych firm odśnieżających, ale koszt jednorazowego odśnieżenia kilkumetrowego chodnika to około 30 złotych.

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zima
10 ofiara mrozów w regionie

Synoptycy ostrzegają przed nocnymi mrozami na Warmii i Mazurach. Lokalnie temperatura może spaść poniżej minus 20 stopni. Tymczasem od początku grudnia w regionie z wychłodzenia zmarło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV