Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Panie do towarzystwa ukradły 70 tysięcy złotych

Część skradzionych pieniędzy udało się odzyskać. Fot. policja

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm 21-latkom, które ukradły mieszkańcowi gminy Ostróda 70 tysięcy złotych.

Mężczyzna zaproponował paniom towarzystwo i zaprosił na wspólny wypad do Sopotu – wszystko za tysiąc złotych. Gdy na plaży zapłacił kobietom umówioną kwotę, kobiety zauważyły, że w bagażniku samochodu jest duża suma pieniędzy. Wtedy postanowiły znaleźć odpowiedni moment, by ukraść nowo poznanemu znajomemu gotówkę.

Po powrocie z krótkiego wypoczynku mężczyzna zorientował się, że został okradziony i powiadomił policję. Funkcjonariusze zatrzymali obie kobiety, a te przyznały się do kradzieży. Policjantom tłumaczyły, że widząc tak dużą sumę pieniędzy nie potrafiły się powstrzymać.

W ich mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli około 10 tysięcy złotych, sprzęt elektroniczny i biżuterię. Część tych rzeczy kobiety kupiły prawdopodobnie za skradzione pieniądze, a większość gotówki przeznaczyły na spłatę długów. Teraz staną przed sądem. Za kradzież grozi im do 5 lat więzienia. (karp/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, kradzież pieniędzy, panie, towarzystwo
Nieuczciwi przedsiębiorcy wyłudzili ponad milion złotych

Ponad milion 300 tysięcy złotych unijnego i rządowego dofinansowania wyłudziło małżeństwo przedsiębiorców i spokrewniona z nimi właścicielka firmy budowlanej z powiatu olsztyńskiego. Pieniądze otrzymali z Warmińsko-Mazurskiej...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV