Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 6 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Papież Franciszek wzywa do wspólnej modlitwy o ustanie epidemii. W południe wierni odmówią „Ojcze nasz”

Papież Franciszek. Fot. M. Mazur/episkopat.pl

Wobec pandemii koronawirusa Kościoły chrześcijańskie na całym świecie wzywają do wspólnej modlitwy 25 marca o godz. 12.00. Papież Franciszek zaproponował, aby w tym czasie wierni wszystkich wyznań odmówili modlitwę „Ojcze nasz”.

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański 22 marca papież Franciszek zachęcił wszystkich chrześcijan, niezależnie od istniejących podziałów, do odmówienia w południe 25 marca modlitwy „Ojcze nasz”, a także do włączenia się za pośrednictwem mediów w modlitwę, której będzie przewodniczył w piątek 27 marca o godz. 18.00. Papieską prośbę przekazał w liście do Kościołów i wspólnot chrześcijańskich na całym świecie odpowiedzialny za sprawy ekumenizmu przewodniczący Papieskiej Rady Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch. W swoim liście podkreślił, że wspólnie, „w ufności w moc Bożą będziemy się modlili o zakończenie pandemii”.

Ks. Olav Fykse Tveit Sekretarz generalny Światowej Rady Kościołów w Genewie stwierdził, że dla ludzi rozsianych po całym świecie – w ich domach, czy w miejscach pracy, odmówienie wspólnego „Ojcze nasz” będzie „szansą na zjednoczenie naszego głosu w modlitwie do Boga słowami, których nauczył nas nasz Pan Jezus Chrystus”. Zgodnie z prośbą papieża w środę o godz. 12.00 wierni na całym świecie, każdy w swojej strefie czasowej, powinni w ciszy się pomodlić.

Źródło: KAI
Redakcja: A. Chmielewska

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w modlitwa, papież Franciszek
Arcybiskup Górzyński wezwał do modlitwy za personel medyczny i chorych na koronawirusa

W związku z pojawieniem się koronawirusa na terenie Polski, metropolita warmiński Józef Górzyński zachęca duchowieństwo i wiernych do modlitwy w intencji wszystkich, których dotknęła ta epidemia....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV