Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parking Day, czyli miasta przyjazne dla pieszych

Park(ing) Day organizowany jest w wielu europejskich miastach

Plac Słowiański ma być dla ludzi, nie dla samochodów – to hasło elbląskiej imprezy w ramach ogólnoświatowej akcji Parking Day.

Na kilka godzin miejsca parkingowe zmienią się w przestrzeń przyjazną ludziom. Akcja na Placu Słowiańskim będzie początkiem dyskusji na temat przyszłości tego miejsca i Elbląga, jako miasta przyjaznego pieszy – mówi architekt Ada Kotyńska, współorganizatorka happeningu.

00:00 / 00:00

Na elbląski Plac Słowiański można dzisiaj przynieść leżak, fotel, wypić tam kawę i spędzić miło czas. To nasza, obywatelska kampania przed wyborami samorządowymi – wyjaśnia Rafał Gruchalski z gazety internetowej Portel

00:00 / 00:00

Elbląski Parking Day rozpocznie się o godz. o 13.00 i potrwa do 15.00. Na Placu Słowiańskim stanie kamera. Każdy będzie mógł powiedzieć jak widzi przyszłość placu Słowiańskiego. (mstan/bsc)

 

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg
95 urodziny 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej

16. Pomorska Dywizja Zmechanizowana, której sztab stacjonuje w Elblągu, obchodzi 95. urodziny. Z tej okazji, w holu Centrum Spotkań Europejskich można oglądać okolicznościową wystawę. Fotografie z...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV