Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parlamentarna krytyka prezydenta

Warmińsko- mazurscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej ostro krytykują prezydenta Olsztyna za działania związane z obwodnicą miasta.

Parlamentarzyści zarzucają prezydentowi Piotrowi Grzymowiczowi manipulowanie opinią publiczną oraz nieudolność i zaniechania w sprawie obwodnicy. Posłanka PO Beata Bublewicz potwierdza, że autorami oświadczenia są regionalni parlamentarzyści, którym nie podobał się styl zabiegania o środki na południową obwodnicę Olsztyna.

00:00 / 00:00

Nie wszyscy posłowie i senatorowie z Warmii i Mazur podpisali się pod tym oświadczeniem – przyznaje senator PO profesor Ryszard Górecki. W rozmowie z Radiem Olsztyn przyznał, że osobiście apelował, by pismo miało charakter merytoryczny, a nie polityczny. Twierdzi, że nie podpisywał się pod oświadczeniem ani nie zna jego treści.
Ryszard Górecki

Pod oświadczeniem widnieje jedynie podpis: posłowie i senatorowie Platformy Obywatelskiej z Warmii i Mazur.

Zdecydowanie sprzeciwiamy się działaniom nakierowanym jedynie na wzrost własnego społecznego poparcia, związanego ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi, zamiast skutecznej aktywności zmierzającej do pozyskania finansowania obwodnicy Olsztyna

 
Prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz w rozmowie z Radiem Olsztyn przyznał, że dotyczące go słowa są niegodziwe i nie będzie tego komentował. Odniósł się tylko do merytorycznej treści pisma. Ma świadomość, że każdy sukces ma wielu ojców, ale jak mówi, najważniejsze jest to, że cel został osiągnięty.

00:00 / 00:00

Kilka tygodni temu prezydent Olsztyna zagroził, że od 1 marca wstrzyma przejazdy tirów przez miasto. Z kolei we wtorek GDDKiA wystąpiła z wnioskiem o zezwolenie na realizację obwodnicy Olsztyna, dzięki czemu decyzja środowiskowa nie straci ważności i będzie można rozpocząć procedurę wykupu gruntów pod inwestycję. Drogowcy zapowiedzieli, że do 10 marca złożą wniosek o wydanie decyzji zezwalającej na budowę obwodnicy Olsztyna. (dg/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV