Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej odwiedzają województwo warmińsko-mazurskie

Grzegorz Schetyna w Elblągu, fot. M.Stankiewicz

W Elblągu z grupą posłów i senatorów spotkał się przewodniczący PO Grzegorz Schetyna a w Olsztynie – wiceprzewodnicząca Ewa Kopacz.

Podczas konferencji prasowej Schetyna potwierdził, że jego ugrupowanie nie pozwoli na zmianę ordynacji wyborczej w sprawie kadencyjności samorządów.  Odniósł się także do wypowiedzi premier Beaty Szydło i członków rządu w sprawie odmowy przyjęcia uchodźców. Odrzucenie ustaleń poprzedniego rządu z 2015 roku jest działaniem na szkodę naszego kraju – twierdzi Grzegorz Schetyna. – Takimi wypowiedziami politycy Prawa i Sprawiedliwości wypisują na z Unii Europejskiej.

Do sprawy uchodźców nawiązała też Ewa Kopacz w Olsztynie. Była premier uważa, że decyzja jej rządu o przyjęciu uchodźców jest słuszna. Przypomnijmy – według porozumień z Unią Europejską Polska miała przyjąć 7 tysięcy uchodźców. Każdy mógł otrzymać azyl pod warunkiem, że za swoje działania groziły im prześladowania. Jak mówiła wiceprzewodnicząca Platformy Obywatelskiej Ewa Kopacz – jej rząd był gotowy na przyjęcie uciekinierów. – Stać nas, 38 milionowy kraj – ze wszystkimi służbami, zabezpieczeniami. Stać nas na to, żeby dzisiaj to miłosierdzie i tę solidarność okazać – powiedziała Ewa Kopacz.

Premier Beata Szydło podtrzymuje swoje zdanie o nieprzyjęciu uchodźców do Polski. Jutro (17.05) Komisja Europejska zajmie się sprawą relokacji uchodźców.

Liderzy PO odwiedzają dziś 20 miast regionu. W każdym zaplanowane jest spotkanie z mieszkańcami.

Ewa Kopacz w Olsztynie, fot. A.Podbielska

Mira Stankiewicz/apodbielska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Ewa kopacz, uchodźcy
Uruchomiono aplikację dla imigrantów i uchodźców

Pierwsze kroki w Polsce - tak nazywa się uruchomiona właśnie darmowa aplikacja mobilna dla imigrantów i uchodźców. Jej twórcy Caritas Polska i Urząd ds. Cudzoziemców mają...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV