DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Pasjonujące widowisko w Elblągu. Start minimalnie lepszy od Akademiczek z Koszalina!

Start Elbląg pokonał Energę AZS Koszalin 26:25. Fot. Anna Dembińska

Po niezwykle wyrównanym i dramatycznym spotkaniu piłkarki ręczne Startu Elbląg pokonały przed własną publicznością Energę AZS Koszalin i zachowały szansę na medal Superligi!

Start w ostatnich sezonach przegrywał dość regularnie z akademiczkami z Koszalina. W rundzie zasadniczej Energa była górą zarówno w Elblągu jak i na własnym terenie.

Mecz w Elblągu był bardzo wyrównany. Do przerwy był remis 12:12. W drugiej połowie AZS odskoczył nawet na dwie bramki, ale końcówka należała do Startu, który ostatecznie z trudem wygrał 26:25.

Mecz był bardzo wyrównany – oceniał po meczu trener Startu Andrzej Niewrzawa.

00:00 / 00:00

Przewaga Koszalina nad Startem zmalała do 5 punktów, a do końca rozgrywek pozostało jeszcze 7 kolejek. Tymczasem już w środę do Elbląga przyjeżdża lider rozgrywek – Perła Lublin. Spotkanie rozpocznie się o godzinie o godz. 17.30.

………………….

EKS Start Elbląg – Energa AZS Koszalin 26:25 (12:12)
Start Elbląg: Powaga, Pająk, Zalewska – Świerczek (11), Waga (5), Gadzina (3), Yashchuk (3), Jędrzejczyk (2), Świerżewska (2), Balsam, Choromańska, Wtulich, Tarczyluk, Kozimur, Trbović, Stapurewicz.
Energa AZS Koszalin: Prudzienica, Sach – Mazurek (11), Smbatian (5), Michałów (3), Rycharska (3), Han (1), Tracz (1), Striukowa (1), Urbaniak, Volovnyk, Nowicka, Borysławska, Tomczyk.

………………….

Tabela
1. MKS Perła Lublin – 62 pkt. (657:465)
2. Metraco Zagłębie Lubin – 59 (666:496)
3. Energa AZS Koszalin – 47 (619:531)
4. EKS Start Elbląg – 42 (600:548)
5. KPR Gminy Kobierzyce – 39 (602:575)
6. SPR Pogoń Szczecin – 38 (646:593)
7. Korona Handball Kielce – 25 (578:634)
8. KPR Jelenia Góra – 21 (591:676)
9. MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – 21 (582:693)
10. KPR Ruch Chorzów – 17 (518:625)
11. UKS PCM Kościerzyna – 4 (529:752)

………………….

Autor: J.Salmonowicz
Redakcja: Ł.Węglewski

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Start Elbląg
Energa AZS Koszalin kolejnym rywalem Startu Elbląg. „Naszym celem są trzy punkty”

Kolejny trudny przeciwnik staje na drodze szczypiornistek Startu Elbląg. W sobotę do Elbląga przyjeżdża Energa AZS Koszalin, z którą Start ma sporo porachunków do wyrównania. Przed...