Strona główna Radio Olsztyn
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
IMIENINY: Sławy, Sławosza, Żelisławy
EUR: 4.3262 CHF: 3.7271
USD: 3.6957 GBP: 4.85
Logowanie
 

Pasłęk bez wody pitnej. To konsekwencje ulew i podtopień

Według Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Elblągu, woda z ujęcia Pasłęk nie nadaje się do spożycia.

Nie można jej  również używać do mycia zębów, twarzy oraz intymnych części ciała, a do pozostałych czynności higienicznych  tylko po przegotowaniu. Niewskazane jest używanie wody do kąpieli zwłaszcza niemowląt i małych dzieci. Nadaje się jedynie do celów gospodarczych, porządków, czy spłukiwania toalet.

W badanych próbkach znaleziono groźne bakterie z grupy coli –  wyjaśnia Powiatowy Inspektor Sanitarny w Elblągu Marek Jarosz.

00:00 / 00:00

Władze Pasłęka pracują nad system alternatywnego dostarczania wody do odbiorców objętych zakazem. – Mamy jeszcze dwa ujęcia – informuje burmistrz Wiesław Śniecikowski.

W Pasłęku beczkowozy podstawiono na osiedlach: Północ, Zarzecze, Ogrodowa oraz przy ulicach Wojska Polskiego, Kopernika i Polnej a także na Starym Mieście. Beczkowozy stanęły też w Rzecznej i Rogowie.

Miejscowości Marianka, Leszczyna, Borzynowo, Aniołowo, Zielony Grąd, Łączna, Krosno, Krosienko, Robity, Kupin i Gołąbki Pólko zostały zaopatrzone w wodę butelkowaną przez Sołtysów.

Korzystający z wody do produkcji zwierzęcej mogą ją pobrać z hydrantów w miejscowościach: Nowe Kusy, Krasin, Rydzówka, po uprzednim zgłoszeniu do Przedsiębiorstwa Usług Wodno-Kanalizacyjnych w Pasłęku. Decyzja obowiązuje do odwołania.

Autor: PKarpiszen/KKantor
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, podtopienia, Pasłęk, ulewy, picie, kąpiel
Samorządowcy z zalanych gmin uczestniczyli w obradach sztabu kryzysowego. Wszyscy liczą na pomoc, nie tylko finansową

W Elblągu zebrał się Wojewódzki Sztab Kryzysowy. Wzięli w nim udział przedstawiciele poszkodowanych w poniedziałkowej ulewie powiatów elbląskiego i braniewskiego. Byli wszyscy burmistrzowie i wójtowie oraz...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV