DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Patent na lublinianki nadal działa! Kram Start wygrał z MKS Perłą 28:25

Kram Start wygrał z MKS Perłą 28:25. Fot. A. Dembińska

6. kolejka PGNiG Superligi szczypiornistek okazała się pechowa dla MKS Perły Lublin, która przegrała pierwszy mecz w nowym sezonie. Cieszy się natomiast elbląski Kram Start, który po wygranej batalii z lubliniankami o brązowe medale, teraz – znów okazał się lepszy.
Elblążanki nieźle zaczęły, stopniowo powiększając przewagę. Do przerwy kontrolowały grę, prowadziły momentami różnicą sześciu trafień i ostatecznie, po pierwszej połowie, schodziły prowadząc 17:13. W drugiej połowie gra się wyrównała i zespół z Lublina zaczął odrabiać straty.

Na sześć minut przed końcem goście doprowadzili do remisu 24:24, ale w bardzo nerwowej końcówce więcej sił i rozsądku pokazał Kram Start, który wygrał ostatecznie 28:25.  – W ważnych sytuacjach mieliśmy słupki i straty – przyznał trener Kram Startu Andrzej Niewrzawa – Jestem jednak dumny ze swojej drużyny, bo dziewczyny zagrały świetny mecz – dodał szkoleniowiec.

Posłuchaj całej wypowiedzi.

00:00 / 00:00

KRAM Start Elbląg – Perła Lublin 28:25 (17:13)
Najwięcej bramek:

• dla Startu – Sylwia Lisewska 10, Joanna Waga i Aleksandra Jędrzejczyk po 4, Katarzyna Kozimur 3,
  • dla Perły – Małgorzata Rola i Aleksandra Rosiak po 6, Joanna Drabik 5, Marta Gęga 3.

M.Świniarski/J.Salmonowicz

Więcej w KRAM Start Elbląg, PGNiG Superliga
Miedziowe lanie Kram Startu Elbląg

Miał być hit kolejki, a skończyło się miedzianym laniem w Lubinie. Szczypiornistki Kram Startu Elbląg przegrały z miejscowym Metraco Zagłębiem aż 24:35 (11:17). Miedziowe dominowały praktycznie...