Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Patologiczny oszust usłyszał… 51 wyrok

Mężczyzna przebywa w więzieniu, gdzie odbywa wyroki za poprzednie oszustwa. Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Takiego multirecydywisty olsztyński wymiar sprawiedliwości jeszcze nie widział.

Sąd okręgowy w Olsztynie skazał dziś (21 czerwca) Tadeusza S. za przywłaszczenie 3 leasingowanych samochodów. W karierze niespełna 60-letniego oszusta to już… 51 wyrok.

Po raz pierwszy mężczyznę skazano za oszustwo w roku 1984. W więzieniu spędził dużą część życia, a po wyjściu wracał do oszustw. Działał w całej Polsce. Wyłudzał pieniądze, przywłaszczał wypożyczane samochody, nie płacił za noclegi w hotelach. W roku 2013 mieszkał w Dywitach, dlatego tym razem, był sądzony w Olsztynie.

Posłuchaj relacji Andrzeja Piedziewicza

00:00 / 00:00

Sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski podczas wydawania wyroku nie miał wątpliwości.

– Można powiedzieć, że Tadeusz S. jest patologicznym oszustem. Od ponad 30 lat praktycznie cały czas siedział w więzieniach, gdy wychodził od razu wracał do oszukiwania. Na ten moment nie rokuje, aby miał się poprawić – podsumował.

Za przywłaszczenie 3 leasingowanych samochodów i oszukanie jednej osoby prywatnej, olsztyński sąd skazał Tadeusza S. na 3,5 roku więzienia. Wyrok nie jest prawomocny. Mężczyzna obecnie przebywa za kratami – odbywa wyroki za poprzednie oszustwa.

 

(apie/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sąd, oszust, więzienie, wyrok, przywłaszczenie, multirecydywista
Proces, który trudno rozpocząć i jeszcze trudniej przenieść

Sąd Okręgowy w Olsztynie chce przeniesienia do innej jednostki procesu Jacka Wacha, niesłusznie skazanego na dożywocie. Dziś (21 czerwca) miało odbyć się posiedzenie o wysłaniu stosownego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV