Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Patriotyczne pieśni w wykonaniu młodych artystów. Sprawdź wyniki Festiwalu w Jezioranach

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach. Fot. M.Sadowska

31 uczniów z siedemnastu szkół z województwa warmińsko-mazurskiego uczestniczyło w Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach. Mali artyści oraz ich opiekunowie zgodnie twierdzą, że aby dobrze zaprezentować się przed jury należy wiedzieć, o czym mówią teksty. A te, jak wiadomo, dotykają ważnych i często tragicznych wydarzeń historycznych.

Zwyciężczynią festiwalu została Helena Szewczyk, z kl. 4 Szkoły Podstawowej nr 15 w Olsztynie, która wykonała piosenkę „Powrócisz tu”.  Do zwycięstwa poprowadziła ją  Anna Kuźniak.

Drugie miejsce zajął Mikołaj Bazis-Markuszewski z kl.4 Szkoły Podstawowej nr 3 w Biskupcu, który wykonał utwór „Przysięga”, a przygotowała go Alicja Leczycka. Na trzecim miejscu znalazła się Zuzanna Wielgus z  kl.6 Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętrzynie. Wykonała „Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos”, a jej opiekunką artystyczną była  Dorota Gwarda.

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach odbył się po raz 12. Takie wydarzenia uzupełniają edukacje obywatelską i patriotyczną, której elementy znajdują się szkolnych programach nauczania.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Sadowskiej-Bartoszewicz

Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Jezioranach. Fot. M.Sadowska

Autor: M. Sadowska-Bartoszewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w piosenka, Festiwal Piosenki i Pieśni Patriotycznej
Przyjechali do Dobrego Miasta, bo kochają śpiewać polskie piosenki. Najlepsi wystąpią na festiwalu w Opolu

Już po raz szósty uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów z Warmii mierzą się z polskim repertuarem. W Dobrym Mieście odbywa się konkurs wokalny "Kocham śpiewać polskie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV