Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Patryk Kozłowski o potencjale koalicyjnym i możliwościach budowania zarządów powiatów przez PiS

Patryk Kozłowski. Fot. B. Świerkowska-Chromy

Radny sejmiku województwa i szef nidzickich struktur PiS Patryk Kozłowski był gościem Marka Lewińskiegow Porannych pytaniach.

W województwie warmińsko-mazurskim jest 19 powiatów. W radach koalicje będą budować członkowie PSL i Koalicji Obywatelskiej, a także niektórych komitetów lokalnych. Taki układ sił jest prawdopodobny aż w 12. powiatach. W powiecie nowomiejskim PSL może rządzić samodzielnie. W pozostałych sześciu powiatach może dojść do koalicji między radnymi Prawa i Sprawiedliwości a przedstawicielami lokalnych ugrupowań.

Tak stało się już w powiecie nidzickim, gdzie PiS będzie rządziło z komitetem „Razem dla Powiatu Nidzickiego” – powiedział Radiu Olsztyn Patryk Kozłowski.

Mamy jednego starostę. To jest zwykła arytmetyka, która nie kłamie. Jednego już mamy, a myślę, że będzie więcej.

Starostą powiatu nidzickiego został Marcin Paliński, a przewodniczącym rady Andrzej Bróździński.

W  piątek rozpocznie się natomiast pierwsza sesja nowego sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego. Wiceprzewodniczący sejmiku poprzedniej kadencji Patryk Kozłowski mówił w Porannych pytaniach o układzie sił w obecnym sejmiku.

Do tej pory mieliśmy 6 radnych teraz jest 11 i jest to znaczna siła. Platforma Obywatelska od dłuższego czasu głośno mówi, że z Prawem i Sprawiedliwością nie będzie zawierać koalicji. Nie wiem czy to jest dobre dla województwa, ale tak się dzieje.

Koalicja Obywatelska, czyli połączone siły Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej w sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego na pewno zbudują koalicję z PSL-em. Teraz trwają negocjacje co do obsady zarządu województwa.

Gość Porannych pytań do tej pory był wiceprzewodniczącym sejmiku. Czy tak będzie dalej?

To od koalicji, która zostanie zawarta zależy, będzie zależało czy kluby opozycyjne będą miały wiceprzewodniczącego czy nie. Jeśli będzie dalej dobra wola, że zawsze jeden wiceprzewodniczący będzie z klubu opozycyjnego to z pewnością ktoś w Prawa i Sprawiedliwości będzie wiceprzewodniczącym.

Posłuchaj rozmowy Marka Lewińskiego z Patrykiem Kozłowskim

00:00 / 00:00

 

Autor: M.Lewiński
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, koalicja, Patryk Kozłowski, samoirząd
Koalicja w radzie powiatu nidzickiego. To jedna z pierwszych potwierdzonych koalicji w regionie

Znamy rozkład sił politycznych w powiecie nidzickim. Prawo i Sprawiedliwość weszło tam w koalicję z komitetem "Razem Dla Powiatu Nidzickiego". Razem mają 9 mandatów, czyli większość...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV