DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Bukowiecki najlepszy w Orlen Cup, jednak jest niedosyt

W Toruniu zakończyły się Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w lekkoatletyce. To były dobre zawody dla sportowców z Warmii i Mazur.

Czterech kulomiotów z Gwardii Szczytno znalazło się w najlepszej ósemce, a Konrad Bukowiecki zdobył pierwsze złoto pod dachem z wynikiem 20,61. Jednak – jak zwykle – czuje niedosyt

00:00 / 00:00

400-metrowiec AZS UWM Olsztyn – Kacper Kozłowski był natomiast trzeci w biegu na 400 metrów z czasem 47.24 sekundy.

Konrad Bukowiecki, rekordzista świata juniorów przyznał, że na więcej nie starczyło sił, bo był to trzeci start w tym tygodniu. Kolejne miejsca w tej konkurencji zajęli Frank Elemba z Kongo – 20,27 i Michał Haratyk – 20,08.

Przypomnijmy, że kilka dni temu na mityngu w Ostrawie Konrad Bukowiecki pobił swój rekord życiowy wynikiem 21,15 m. Tym samym pokonał w Ostrawie zawodników wyprzedzających go w światowych tabelach: Niemca Davida Storla – 20,93 i Czecha Tomasa Stanka – 20,69. Szóste miejsce zajął wówczas Jakub Szyszkowski – 20,02.

Łódzkie zawody były jedną z trzech imprez zaliczanych do Orlen Mityng Tour, w którym na wzór Diamentowej Ligi, prowadzona jest dodatkowa klasyfikacja w wybranych konkurencjach.

(ls/mświn/bsc)

Więcej w Konrad Bukowiecki, kulomiot, Gwardia Szczytno
Bukowiecki pobił swój rekord życiowy!

Konrad Bukowiecki, który jeszcze na dobre nie wszedł w sezon, już pobił swój rekord życiowy. Kulomiot Gwardii Szczytno wygrał konkurs w halowym mityngu w Ostrawie, z...