Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 13 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pewna wygrana Akademików z Czarnymi. Olsztynianie wciąż walczą o czołową szóstkę PlusLigi

Fot. M.Świniarski

Zaledwie godziny i dwudziestu minut potrzebowali siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do kolejnego ligowego zwycięstwa. W meczu 26. kolejki Akademicy pewnie wygrali z Czarnymi Radom 3:0.

Niedzielne popołudnie w hali Urania stało pod znakiem silnych wymian, efektownych ataków i potężnych zagrywek. Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn i Cerrad Czarnych Radom uraczyli publiczność siłowym graniem, które mogło się podobać nawet wybredniejszym fanom tej dyscypliny.

…………………………………
Powiedzieli po meczu

Trener olsztynian Robert Santilli.

00:00 / 00:00

(R.Santilli: To był bardzo siłowy mecz, ale też w decydujących momentach mój zespół potrafił zachować spokój. Tak było w tej wyrównanej końcówce drugiego seta. Dobrze dobraliśmy strategię na linii blok – obrona. Pracowaliśmy nad tym cały tydzień i fajnie,że nikt nie zwieszał głowy, kiedy coś za pierwszym razem nie wyszło. To mi się bardzo podobało.
M.Świniarski: Pokazaliście też, że macie szeroki zestaw zmian. Kochanowski grał gorzej, zmienił go Pliński, który ze Zniszczołem zagrał znakomicie.
R.Santilli: Miłosz w ostatnim czasie prezentuje się znakomicie, a Daniel… No cóż… To jest Super Siatkarz. Myślę, że może grać na tym poziomie do 45 roku życia. Mistrz techniki. Pewnie, że nie może utrzymać takiego poziomu przez cały sezon – ma już 40 lat, ale to mistrz techniki i świetny zawodnik. Dobrze mieć go w drużynie.
M.Świniarski: No i MVP – Janek Hadrava, który oprócz ataków, bloków i zagrywki dołożył też w jednym z ustawień przyjęcie mocnego serwisu.
R.Sattilli: My już przestaliśmy rozmawiać o dyspozycji Janka. Chłopak gra kapitalny sezon. Nie przypominam sobie meczu, w którym by zawiódł. Nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Cieszę się, że zostaje z nami na kolejny sezon. To ważny element naszej układanki, bez którego zespół byłby zupełnie inny. Ale na szczęście – zostaje w Olsztynie).

Szkoleniowca gości – Robert Prygiel.

00:00 / 00:00

Obok Hadravy, czołową postacią w naszym zespole był środkowy – Miłosz Zniszczoł.

00:00 / 00:00

…………………………………

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Czarni Radom 3:0 (27:25, 25:22, 25:20)
Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Miłosz Zniszczoł, Robbert Andringa, Jakub Kochanowski, Paweł Woicki, Tomas Rousseaux, Michał Żurek (libero) oraz Daniel Pliński, Mateusz Kańczok
Cerrad Czarni Radom: Michał Ostrowski, Norbert Huber, Tomasz Fornal, Kamil Kwasowski, Wojciech Żaliński, Dejan Vincić, Dustin Watten (libero) oraz Dmytro Teryomenko, Kacper Wasilewski (libero), Jakub Rybicki, Jakub Ziobrowski
MVP: Jan Hadrava.

…………………………………

Tabela

…………………………………

Autor: M.Świniarski
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w siatkówka
Roberto Santilli zostaje w Olsztynie. Przedłużył kontrakt z Indykpolem AZS

Trener siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn - Roberto Santilli - na dłużej w stolicy Warmii i Mazur. Włoch podpisał nowy, roczny kontrakt. Jak mówi Roberto Santilli -...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV