DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro

Pewna wygrana Olimpii Elbląg z Gwardią Koszalin

Żółto-biało-niebiescy pokonali u siebie beniaminka II ligi 2:0. Obie bramki zdobył Radosław Stępień.

Piłkarze z Elbląga od początku dominowali na placu gry. Dobre sytuacje do zdobycia gola mieli Damian Szuprytowski i Filip Kop-Ostrowski. Pierwszy z ich świetnie wbiegł w pole karne, ale w ostatniej chwili futbolówkę zablokował jeden z obrońców gości, zaś strzał Kopa-Ostrowskiego z rzutu wolnego obronił bramkarz koszalinian.

Co się nie udało w pierwszej połowie, udało się w drugiej. W 59 minucie wynik spotkania otworzył Radosław Stępień. Pomocnik elblążan wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. 15 minut później ponownie do siatki trafił Stępień. Asystę zaliczył Piotr Kurbiel. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Olimpia dzięki temu zwycięstwu awansowała na 6 miejsce w rozgrywkach II ligi.

Autor: A. Dybcio

Więcej w II liga, Olimpia Elbląg
Koszykarze Stomilu w II lidze!

Koszykarze Stomilu Olsztyn mimo przegranej w barażach, zagrają w drugiej lidze. Taką możliwość Biało-Niebiescy otrzymali od Polskiego Związku Koszykówki. Ten intensywnie przyglądał się olsztyńskiemu klubowi przez...