DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro

Pewna wygrana Olimpii. Elblążanie nie dali szans Siarce Tarnobrzeg i wciąż walczą o awans do I ligi

Dobry mecz rozegrali II-ligowi piłkarze Olimpii. Elblążanie pokonali przed własną publicznością pokonała Siarkę Tarnobrzeg 3:0.

Spotkanie było pojedynkiem piątej z szóstą drużyną w tabeli, dlatego ciężko było przed meczem wskazać faworyta. Podobnie było po pierwszych 40 minutach spotkania, które były bardzo wyrównane.

Dopiero w samej końcówce pierwszej połowy żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie. Po faulu w polu karnym na Jakubie Bojasie sędzia podyktował „jedenastkę”, którą na gola zamienił sam „poszkodowany”. Zaraz po przerwie Olimpia stworzyła sobie kilka doskonałych sytuacji do podwyższenia wyniku. Na listę strzelców wpisali się zmiennicy. Najpierw w 65. minucie do siatki gości trafił Anton Kolosov, a dosłownie minute później wynik ustalił Rafał Lisiecki. Goście byli bezradni.

Satysfakcji po meczu nie krył Adam Boros, szkoleniowiec Olimpii. Jak podkreślał, to był udany rewanż.

00:00 / 00:00

Oba zespoły po tej kolejce utrzymały swoje lokaty w tabeli. Siarka nadal plasuje się na piątym, a Olimpia na szóstym miejscu. Elblążanie tracą jednak do dzisiejszego rywala już tylko jeden punkt.

6. Olimpia Elbląg – 43 pkt.
7. Błękitni Stargard Szczeciński – 38 pkt.