Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piąty festiwal im. Szymona Czecha. Fani nie zapominają o muzyku

Szymon Czech zmarł w 2012 roku. Fot. FB

W olsztyńskim klubie Nowy Andergrant, po raz piąty zorganizowano Festiwal im. Szymona Czecha – muzyka, producenta i kompozytora.

Artysta pracował w olsztyńskim Selani Studio, później w Studio X, prowadził także własne studio Elephant. Był m.in. członkiem zespołów Prophecy i Third Degree. Współpracował także z takimi grupami muzycznymi jak: Antigama, Farben Lehre, Orbita Wiru, Rootwater czy Tower. W 2012 roku przegrał walkę z nowotworem. Miał 37 lat.

Podczas festiwalu wspominany będzie także perkusista i producent Krzysztof „Docent” Raczkowski – pamiętany przede wszystkim jako członek słynnej olsztyńskiej death metalowej grupy Vader. Docent współpracował  m.in. z popularną heavy metalową grupą Hunter ze Szczytna. Zmarł w 2005 roku w wieku niespełna 35 lat.

W tym roku na festiwalu na zagrają: Berlin Monroe – to projekt muzyków zespołów Third Degree, Non Opus Dei, ZPO, Marazm i Bohurt . Clayseny – kolejny projekt członków takich kapel jak Kohorta, Good City, Varmia, Laos, Eyselphy, Frontal Cortex i Nyia. Gwiazdą wieczoru będzie kultowa olsztyńska kapela Atrocious Filth.

Początek  o godz. 18:00. Wstęp jest wolny.

 

Autor: P.Karpiszen
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w festiwal, Szymon Czech
Znamy laureatów Festiwalu Filmu Niezależnego „Okno”

 "Krok po kroku"  o pomocy niepełnosprawnym w reżyserii Adama Wasiaka otrzymał nagrodę specjalną olsztyńskiego  festiwalu. W kategorii film dokumentalny pierwsze miejsce zdobył film "Prorok" o libańskim...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV