Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięć gmin z Warmii i Mazur nagrodzono tytułem „Gmina na 5!”

Gmina Dywity jest jedną z pięciu na Warmii i Mazurach z tytułem Gmina na 5!

Uroczystość wręczenia dyplomów potwierdzających nadanie tytułu „Gmina na 5!” odbyła się w Warszawie.

Prestiżowe wyróżnienie przyznali gminie naukowcy z Instytutu Przedsiębiorczości Szkoły Głównej Handlowej, którzy opracowali ogólnopolski ranking badając 655 gmin z całej Polski pod kątem gotowości do obsługi elektronicznej inwestorów i przedsiębiorców.

Wyróżnienia trafiły do 59 samorządów z kraju, w tym pięciu z Warmii i Mazur. Jury doceniło samorządy: Dywit, Stawigudy, Mrągowa, Elbląga i Lidzbarka Warmińskiego. Laureaci rankingu „Gmina na 5!” spotkali się w Warszawie na dwudniowej konferencji pod hasłem Forum Gmin na 5!, które zorganizowała Szkoła Główna Handlowa pod patronatem Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Konferencję połączono z ogłoszeniem wyników corocznych badań prowadzonych w Instytucie Przedsiębiorstwa, poświęconych zachowaniom gmin podczas obsługi przedsiębiorców.

– Celem konferencji jest upowszechnienie dobrych praktyk samorządu terytorialnego w zakresie tworzenia informacji publicznej dla inwestorów i przedsiębiorców z użyciem nowoczesnych mediów – powiedziała dr Joanna Żukowska z Instytutu Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie.

W badaniu do ogólnopolskiego rankingu „Gmina na 5!” oceniano gotowość samorządów do obsługi inwestorów i przedsiębiorców.

– Sprawdzana była funkcjonalność oficjalnych witryn internetowych oraz możliwość kontaktu elektronicznego. W badaniu wykorzystano między innymi metodę „tajemniczy klient”. Zdobyte wyróżnienie to duża rzecz, która świadczy o tym, że jesteście otwarci na inwestorów, prawidłowo i szybko odpowiadacie na zapytania przedsiębiorców – podsumowała dr Joanna Żukowska.

W Warszawie odbyła się konferencji pod hasłem Forum Gmin na 5!

Zastępca wójta Gminy Dywity Daniel Zadworny odebrał dyplom potwierdzający nadanie Gminie Dywity tytułu „Gmina na 5!”

 

(BSChromy)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w samorząd, gmina, Dywity, tytuł, gmina na 5!
Andrzej Kozłowski: Sądy powiatowe mogłyby nadzorować właściwe funkcjonowanie samorządów terytorialnych

Mamy źle funkcjonujące prawo samorządowe i potrzebne są głębokie zmiany - mówił w Porannych Pytaniach Polskiego Radia Olsztyn profesor Andrzej Kozłowski z Wyższej Szkoły Policji w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV