Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pięć samorządów z regionu elbląskiego odebrało dziś czeki na remonty dróg

Fot. Mira Stankiewicz

Pięć samorządów z regionu elbląskiego podpisało dziś umowy na remonty dróg z z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak podkreśla wicewojewoda warmińsko-mazurski Sławomir Sadowski, to poważny zastrzyk dla samorządów na poprawę jakości życia i bezpieczeństwa mieszkańców.

W sumie mamy 340 mln zł na te zadania – drogi powiatowe. W powiatach jest 97 wniosków, a w gminach 196. Ogólnie jak powiedziałem 340 mln, to warto wspomnieć, że nasza ziemia elbląska ma 49 projektów.

00:00 / 00:00

Dziś czeki na remonty odebrali powiat elbląski, gminy Młynary, Godkowo i Gronowo Elbląskie oraz miasto Elbląg. W kolejce na liście rezerwowej czeka 31 kolejnych wniosków. Dla każdego samorządu to poważne wsparcie – tłumaczy Józef Zamojcin, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pasłęku. Powiat elbląski dostał 50 procent dofinansowania na dwie inwestycje.

Każda aplikacja jest bardzo potrzebna. Oczywiście nadzieje były zdecydowanie większe. Myśleliśmy o dotacji na poziomie 70-80% z tego względu, że jesteśmy niezamożnym samorządem i tych dróg powiatowych mamy ponad 500 km. Potrzeby są ogromne. Każde pieniądze jesteśmy w stanie wykorzystać.

00:00 / 00:00

Jeszcze dziś wicewojewoda warmińsko- mazurski Sławomir Sadowski podpisze kolejnych 15 umów na dofinansowanie dróg, tym razem w powiecie braniewskim.

Fot. Mira Stankiewicz

Fot. Mira Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, gmina, dofinansowanie, FDS
Większe dofinansowanie dla biedniejszych samorządów. W Dobrym Mieście podpisano pierwsze umowy z Funduszu Dróg Samorządowych

Umowy pozwolą sfinansować dwie inwestycje w Dobrym Mieście. Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki rozpoczął właśnie cykl podpisywania z samorządami umów na dofinansowanie inwestycji w drogi gminne i...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV