Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piękno języka polskiego podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa ,,…Czy to jest kochanie?”

Izabela Malewska rozmawia z jurorką Moniką Kowalczyk-Kogut. Fot. Dorota Grzymska

Przywracanie piękna i czystości językowi oraz dbałość o słowo – to idee, które niezmiennie towarzyszą Ogólnopolskiemu Festiwalowi Sztuki Słowa ,,…Czy to jest kochanie?”. Tak jest również dziś, podczas XXII edycji konkursu. 

Na przesłuchania konkursowe przyjeżdżają osoby z całej Polski. Zgodnie przyznają, że taka forma spotkania ze słowem jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach.

00:00 / 00:00

Uczestnicy prezentują się dwóch kategoriach – recytacja oraz piosenka poetycka. Łącznie na tegoroczny festiwal przyjechało 39 osób. Do udziału w twórczej rywalizacji zapraszana jest młodzież szkół ponadgimnazjalnych, studenci i osoby dorosłe. Najlepsi z nich w niedzielę wieczorem wystąpią podczas koncertu laureatów. Wtedy też poznamy laureata tegorocznej edycji festiwalu. Gwiazdą wieczoru będzie Piotr Machalica, który zaśpiewa piosenki Wojciecha Młynarskiego.

-To nie tylko najstarszy w dziejach motyw sztuki, ale przede wszystkim wartość godna podkreślenia.  Zwłaszcza dzisiaj, gdy nasze życie, życie jednostki i całych narodów określają i warunkują emocje odległe od miłości, a jakże często jej przeciwne – podkreśla Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid” w Elblągu .

Podczas spotkania miłośników słowa i muzyki nie zabrakło studia Radia Olsztyn. Na miejscu były Izabela Malewska oraz Dorota Grzymska.

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Słowa ,,…czy to jest kochanie 2018.

Autor: Ł.Węglewski za www.swiatowid.elblag.pl

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w studio, konkurs
Sztuka uliczna może być legalna? W Giżycku organizują konkurs na mural

Artyści będą mogli przedstawić swoją wizję Giżycka innym - ponownie ogłoszono konkurs na projekt muralu, który ma ozdobić stację transformatorową przy Pasażu Portowym. Temat dzieła jest...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV