Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pielęgniarki dowiedziały się o nowinkach w służbie zdrowia

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się konferencję szkoleniowa dla pielęgniarek szkolnych, nauczycieli i pedagogów. Głównym celem było przekazanie nowinek w ochronie zdrowia, które mogą przydać się w pracy z dziećmi w szkołach i przedszkolach.

W konferencji udział wzięli także szkolni pedagodzy i nauczyciele. Razem 140 osób pracujących na co dzień z dziećmi. W programie znalazły się zagadnienia, które skupiają współczesne problemy wychowawcze i zdrowotne i występują w placówkach opiekuńczych i wychowawczych.

Spotkanie zorganizował wydziału zdrowia publicznego w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie i Okręgowa Rada Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.

Podobne konferencje odbywają się cyklicznie, w tym roku po raz szósty. Głównymi zagadnieniami były: opieka nad dziećmi z zespołem Aspargera, ADHD i autyzmem. Był też wykład na temat problemów psychicznych dzieci, w tym stanów depresyjnych, a także wykład na temat chorób zakaźnych.

Autor: K.Grabowska
Redakcja: Ł.Węglewsk

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Żołnierze rywalizują o miano najlepszego wędkarza

Prawie stu żołnierzy z wędkami w dłoni rywalizuje na Kanale Mazurskim o tytuł Mistrza Wojska Polskiego w Wędkarstwie Spławikowym. Pomimo burzy, która towarzyszyła zawodnikom, skutecznie radzą...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV