Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pielęgniarki z Pisza otrzymają podwyżki

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Zakończył się spór pielęgniarek i położnych ze Szpitala Powiatowego w Piszu z dyrekcją, o podwyżkę pensji. Obie strony popisały porozumienie i nie będzie strajku.

Od kilku miesięcy kobiety domagały się wzrostu pensji o 230 złotych netto, który to był zgodny z rozporządzeniem poprzedniego ministra zdrowia z 1 września. Dyrekcja piskiego szpitala pieniądze wypłacała jako dodatek do wynagrodzenia, bo jej zdaniem rozporządzenie nie określało formy podwyżki.

Pielęgniarki jednak chciały, by o tyle wzrosła ich płaca zasadnicza. Pielęgniarki i położne walcząc o podwyżkę w listopadzie odeszły od łóżek pacjentów na 2 godziny, przeprowadziły też referendum, w którym większość opowiedziała się za strajkiem generalnym.

Do strajku jednak nie doszło, ponieważ obie strony podpisały porozumienie. Od 1 lipca płaca zasadnicza pielęgniarek i położnych w piskim szpitalu wzrośnie o 230 złotych netto.

(mzbroż/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strajk, Pisz, podwyżka
45 lat temu robotnicy wyszli na ulice Elbląga

Strajki grudnia 70' miały nie tylko ekonomiczne podłoże - przypomina prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński. 14 grudnia 1970 roku na ulice wyszli robotnicy. Tragiczne wydarzenia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV