Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie kontynuują protest. Dyrekcja placówki: nie możemy zgodzić się na ich żądania

Fot. M. Kwiatkowska

Walczą o godne warunki pracy i  – co podkreślają – nie o pieniądze. Pielęgniarki ze Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie kontynuują protest. Rano pikietowały w hallu szpitala, swoje stanowisko przedstawiły także marszałkowi województwa.

Chcemy dialogu z dyrekcją szpitala i zwiększenia liczby etatów pielęgniarskich – wyjaśnia Barbara Bonisławska ze Związku Pielęgniarek i Położnych:

Brakuje 43 etatów. Związek zaproponował pracodawcy w drodze porozumienia porozumienie, czyli 25 etatów. Pracodawca odmówił dialogu oraz podpisania porozumienia.

00:00 / 00:00

Jesteśmy zaskoczeni, pikieta jest nielegalna, zagraża bezpieczeństwu pacjentów. Nie rozumiemy postulatów osób protestujących, nie mamy braków kadrowych – mówi Jerzy Górny, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie:

Wydaje mi się, że jest to konflikt typu kompetencyjnego. Liderki związku chciałyby zarządzać szpitalem i mieć wpływ na to, kto jest dyrektorem, jego zastępcą. Zarząd nie może się na to zgodzić.

00:00 / 00:00

Do związku należy ponad 90 proc. zatrudnionych pielęgniarek, jednak zdaniem dyrekcji szpitala protestuje tak naprawdę garstka. Potwierdza to Maria Kowalska przełożona pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie:

00:00 / 00:00

Opinią swojej przełożonej i szefowych oddziałów nie jest zdziwiona Barbara Bonisławska ze Związku Pielęgniarek i Położnych

00:00 / 00:00

Protest pielęgniarek w Szpitalu Wojewódzkim w Olsztynie trwa od 2015 roku. Protestujące złożyły także zawiadomienie do prokuratury o utrudnianiu działalności związku zawodowego przez dyrekcję szpitala.

W razie niepodjęcia przez dyrekcję rozmów, pielęgniarki zapowiedziały strajk.

 

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Dybcio/BSC

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jerzy Górny
Jak się uchronić przed zawałem?

Choroby serca i naczyń krwionośnych głównym problem zdrowotnym w Polsce. Co roku na zawał zapada około stu tysięcy Polaków.  Atak serca przytrafia  się coraz młodszym osobom....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV