Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pielgrzymka strażaków do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

Pielgrzymka strażaków, fot. D.Grzymska

Złote hełmy, galowe mundury, poczty sztandarowe i orkiestra – warmińsko-mazurscy strażacy z państwowej i ochotniczych straży pożarnych zainaugurowali wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Jak co roku uroczystości rozpoczyna msza święta w Gietrzwałdzie, ale tym razem było nico inaczej.

Tym razem przed mszą postanowili odbyć symboliczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. St. brygadier Mirosław Hołubowicz zdradza, że zainspirował ich do tego ks. arcybiskup Józef Górzyński, a strażacy podchwycili pomysł. Przyjechali do Gietrzwałdu z całego województwa wraz ze swoimi rodzinami. Pielgrzymkę odbywała się w intencji spokojnej i pomyślnej służby.

A wojewódzkie obchody Dnia Strażaka już w niedzielę w Olsztynie. Najpierw uroczystości a potem tradycyjny festyn dla mieszkańców z pokazami i grochówką.

Dorota Grzymska/asocha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Gietrzwałd, strażacy, pielgrzymka
Od dziś, do czasu wyboru nowego wójta Gietrzwałdu, obowiązki komisarza pełnić będzie Radosław Nojman

O wyznaczeniu przez premier Beatę Szydło tymczasowego włodarza gminy Gietrzwałd poinformował warmińsko-mazurski urząd wojewódzki. Radosław Nojman nowe obowiązki obejmie dzisiaj (11 maja). Dotychczasowy wójt Gietrzwałdu został...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV