Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsza bezpłatna szkoła policealna w Olsztynku

W Zespole Szkół im. K. C. Mrongowiusza w Olsztynku rusza rekrutacja

W Zespole Szkół imienia Mrongowiusza w nadchodzącym roku szkolnym będzie można nauczyć się jak zostać opiekunem starszej osoby i specjalistą do spraw turystyki wiejskiej.

Jest to pierwsza bezpłatna szkoła policealna w Olsztynku.

– Szkoła policealna to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą szybko i w komfortowych warunkach zdobyć atrakcyjny zawód i zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy – twierdzi Ewa Orłowska, dyrektor Zespołu Szkół imienia Mrongowiusza w Olsztynku.

– W szkołach policealnych słuchacze otrzymują indeksy, legitymacje m.in. uprawniające do zniżek, a na koniec mogą podejść do zewnętrznego egzaminu zawodowego, którego zdanie kończy się otrzymaniem tytułu technika w danym zawodzie – dodaje Ewa Orłowska.

Nauka w olsztyneckiej szkole policealnej jest bezpłatna i trwa 4 semestry. Rekrutacja potrwa do 20 sierpnia. Można się zgłaszać za pośrednictwem strony internetowej www.zamek.edu.pl/rekrutacja

 

(kpias/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztynek, edukacja, Zespół Szkół im. Mrongowiusza
Ranking zawodów

TOP listę najbardziej pożądanych profesji w 2014 roku otwierają: specjaliści do spraw nowych technologii i i handlowcy. Od kilku lat w Polsce brakuje wykwalifikowanych pracowników fizycznych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV