Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Pierwsze ognisko ASF w powiecie olsztyńskim. Zarażone stado liczy zaledwie 10 świń

Fot. pixabay

Ognisko afrykańskiego pomoru świń pojawiło się w stadzie liczącym zaledwie 10 świń przebywającym w gospodarstwie znajdującym się w gminie Jeziorany.

Informację potwierdziła wojewódzka inspektor weterynaryjna w Olsztynie Dorota Daniluk. W okolicy masowo występowały do tej pory przypadki pomoru u dzików. Do tej pory zarażeniu byli winni hodowcy, którzy nie przestrzegali podstawowych zasad zabezpieczenia miejsc utrzymywania zwierząt.

To kolejne ognisko potwierdzone w ostatnich miesiącach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Od początku roku w regionie wystąpiło już 19 ognisk choroby. W całym kraju ASF potwierdzono w tym roku w 45 stadach świń. Podczas likwidacji ognisk zabito ponad 35 tysięcy zwierząt.

 

 

Autor: A. Socha
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Skazanie naukowca z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego nie kończy sprawy skandalu wokół badań nad sztucznym rozrodem węgorzy

Nowe śledztwo - obejmujące nowe wątki - prowadzi Prokuratura Krajowa. Badania nad sztucznym rozrodem węgorzy prowadzono na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w latach 2011-2013. Miały być przełomem, zakończyły...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV